Besenyőtelek nyerte a tavaszi „el clasico-t”

Füzesabony és Besenyőtelek labdarúgó csapatai „ősi” riválisok. Lehet a két csapat között bármekkora különbség a tabellán az Abony-Btelek találkozó mindig is az „el clasico” marad a megyei I. osztályban. Most szombaton a Besenyő volt a házigazda, és a papírforma alapján az esélyesebb csapat is. Szabó „Zsuzsi” András csapata a bajnokság felsőházát ostromolta, addig Bocsi Zoltán tanítványai a kiesés rémét igyekeztek elkerülni.

foci

A meccsen mindkét csapat idegesen, sok hibával és szabálytalansággal játszott. Az első félidő 13. percében vezetést szereztek a házigazdák (1-0). A második játékrész 52. percében 11-est ítélt meg a bíró az FSC –nek , amit Gallik lőtt a hálóba. (1-1)  Ezt követően magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak. A 63. percben fejes góllal vették vissza a vezetést (2-1), majd  a 75. percben egy gyors támadással eldöntötték a mérkőzést. (3-1)