Fontos lépés a bajnoki cím felé

Igazi rangadónak lehettek tanúi azok a szurkolók, akik vasárnap kilátogattak a sportcsarnokba. A Juhász ’99 FSC a  Mátészalkát fogadta. Az eddig 100%-on teljesítő helyi gárdára a tavasz legnehezebb mérkőzése várt a 2. helyen álló nyírségi csapattal szemben. A mérkőzés példaszerűen kezdték Tamás Tamás játékosai.  Az 5. percben már 5-0 -át mutatott az eredményjelző. Ezután magához tért a szalkai csapat és egyre  közelebb kerültek a hazaiakhoz. Volt úgy, hogy csupán kettő gólra apadt a vezetésük, de a játékrész második felében sikerült visszavenniük az irányítást és 18-11-es eredménnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban,  18 -14 -re sikerült feljönniük, de az abonyi lányok újra felvették a fonalat, és kisebb döccenőkkel, de végig magabiztos vezetéssel 33-26-ra nyerték a találkozót. Ezzel a győzelemmel  egy nagy lépést tettek a bajnoki cím felé.