Lépjen kapcsolatban velünk

Füzesabonyi futó az Ultrabalatonon. Juhász Sándor 221 km-t tett meg 31 óra alatt

Sport

Az idén május 11-én immár a 13. alkalommal rajtolt el Magyarország legnépszerűbb közösségi sporteseménye, az Ultrabalaton. A Balatont megkerülő 221 kilométeres egykörös verseny egyben Közép-Európa leghosszabb futóversenye is, amelyet egyéniben, váltóban, futva vagy bringával teljesíthetnek a résztvevők. Juhász Sándor füzesabonyi ultrafutó második alkalommal állt a rajtvonalhoz egyéniben.

– Nem indult jól a felkészülés a versenyre. Áprilisban térdsérülést szenvedtem. Az összes versenyt áprilisban, és május elején le kellett mondanom. Értékelhető edzésem nem is volt. A verseny hetében, azonban felcsillant a remény. Szabó Farsang Ildikó megnézte a térdem, nem látta rossznak a helyzetet, így nem mondtam vissza a versenyt. Mivel pénteken még munka volt  mindenkinek, így csak a szombat hajnali utazás jöhetett szóba. Így hajnal 3-kor indultunk, 7-kor pedig volt a rajt.

Idő terv nem volt, lényeg a biztos beérés, aminek a szintideje 32 óra. Hűvös időt jósoltak, ami nem jött be. 20 fok helyett 26-28 fok lett. Frissítő pontokon nem volt jég, így a szokásos külső hűtés elmaradt. A tempót lassabbra vettem. Nagyon sokan feladták ekkor. Teltek a kilométerek, én alig vártam hogy lemenjen a nap. Éjfél után azonban elkezdett esni az eső. Hol jobban,hol kevésbé. Ami ki is tartott reggelig. Délelőtt azonban ismét kisütött a nap és ismét meleg lett.

A tempó ismét lassult, de rendületlenül haladtunk előre. A 200. kilométer után jött a holtpont, de szerencsére fejben erős voltam, ez segített. A kísérőim profin tették a dolgukat. Molnár Gabriella, Gergely Mónika és Molnár Ferenc felváltva kísértek, hol futva, hol kerékpáron. Külön köszönet ezért, nélkülük nem értem volna célba!- foglalta össze a versenyt a Füzes Híreknek Juhász Sándor.

A füzesabonyi futó 30 óra 53 perc 39 másodperces eredménnyel 70.-ként ért célba, kategóriájában a 61. lett. Az idei verseny nehézségét jól mutatja, hogy egyéniben több mint 300-an álltak a rajthoz, és csak közel 100-an teljesítették a távot. Juhász Sándor legközelebbi versenye az Ultra Tisza-tó lesz, ahol 111 kilométeres távot kell teljesíteni.

Gratulálunk Sanyi! Sok sikert a további versenyekhez!