Lépjen kapcsolatban velünk

Győzelemmel felérő döntetlen

Sport

Egy újabb nyírségi csapattal játszott ki-ki mérkőzést szombat délután az FSC férfi kézilabdacsapata a sportcsarnokban. A múlt héten a Kisvárdát sikerült térdre kényszerítenie a Bánik legénységnek, most a listavezető Nyírbátor SC utazott a pontokért Füzesabonyba. A megtermett játékosokkal pályára  lépő vendégeknek meccs elején sikerült 2 gólos előnyre szert tenniük, ami után futottak az egyébként sok helyzetet elpuskázó hazaiak. A 20. percben sikerült megfordítani az állást az FSC-nek. Ez 6 percig meg is tartották,de feljött NYBSC és fej-fej elleni küzdelem után 15-15-ös állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidő elején az FSC jutott 3 gyors góllal jutott előnyhöz. Azonban a vendégek -nem hiába ők listavezetők- nem adták fel egy pillanatra sem. Az 5. percben már 18-18 volt az állás.  A 7.ben 18-20 és  a nagyobb baj megelőzésére Bánik Roland edző időt kért, hogy rendezze a sorokat.  A nyírségiek viszont elkapták a fonalat és tovább növelték az előnyüket. A vendégeknek minden összejött míg az FSC-ét elhagyta a szerencse. A hazaiak heroikus küzdelembe kezdtek a  fordításért. Sikerült is faragniuk a gól különbségen, és a 24. percben összejött az egyenlítés!  (26-26)  A legnagyobb izgalmak közepette került az FSC emberhátrányba.  Míg végül eljött a meccs utolsó fél perce, amikor is sikerült kiharcolni a 28-28 -as döntetlent, ami egy győzelemmel ért fel.