Lépjen kapcsolatban velünk

Heves csata a sportcsarnokban

Sport

Szomszédvári rangadónak adott otthont a városi sportcsarnok szombaton délután. Az NB II-es női kézilabda bajnokságban a Heves csapatát fogadták az abonyi lányok.

Hiába szerzett vezetést az FSC az első támadásból, az 5. percben már 5:1-re vezettek a vendégek. Ilyenkor nem jöhetett más mint az időkérés. Tamás Tamás edző így is tett és a 8. percben már 5:5  volt az állás. Elképesztően parázs csata zajlott a pályán, a hazaiak cserekapusa bravúrosan védett, a támadások viszont folyamatosan elakadtak így a vendégek őrizték 3-4 gólos előnyüket, ami a félidő végére hat lett.

A hevesiek a második félidő elején újra megmutatták, hogy miért is jöttek Füzesabonyba: a győzelemért. Rendkívül fegyelmezetten, olykor keményen, de nagyon felkészülten játszottak a rangadón. A hazaiak elképesztő hibákkal tették naggyá az ellenfél kapusát, akik remek játékuknak köszönhetően magabiztosan vezettek, 17:24. Majd jött egy földöntúli csoda és a hét gólos hátrányt kiegyenlítették az abonyi lányok.

Füzesabonyi SC – Hevesi SE  26:26 (11:17)