Juhász Sanyi 221 kilométert futott az Ultrabalatonon

Május 12-én reggel hétkor 12. alkalommal rajtoltak el az Ultrabalaton nevezői, köztük egy nagyszerű füzesabonyi sportemberrel:  Juhász Sándorral. Csak egy kört kellett megtenni a Balaton körül, pontosan 221 kilométert, 32 óra alatt. A verseny szervezői a következőképp nyilatkoznak:” szeretnénk, hogy tudjátok: mi minden olyan futóra, aki egyedül vág neki ennek az embertelen távnak, igazi hősként tekintünk.” És aki futott már az életében néhány métert, kilométert, az tudja, hogy ez a 221 kilométer, amit hegyen-völgyön, éjjel-nappal kell megtenni, valódi erőpróba: nemcsak fizikai, hanem szellemi, lelki megpróbáltatás is. Az egyéni indulókat kerékpáros segítők is kísérik, Sanyi társai: Gergely Mónika és Gergely Tímea voltak, akik mellette tekerték végig a távot, ami szintén nem kis teljesítmény. Juhász Sanyi, május 13-án délelőtt ért célba. A távot 27 óra, 22 perc, 34 másodperc alatt teljesítette. 196 induló közül a 15. helyen végzett. A teljesítmény nagyságát mi se bizonyítja jobban, hogy összesen 79-en fejezték be szintidőn belül a 12. Ultrabalatont. Juhász Sanyi egy igazi HŐS! Mi nagyon büszkék vagyunk rá, gratulálunk!