Magabiztos győzelem az Egerszalók ellen

Szeles időben rendezték meg szombaton a labdarúgó megyei I. osztályú Füzesabony- Egerszalók mérkőzést, ahol az őszi eredményt figyelembe véve (3-0-s füzesabonyi győzelem) joggal bizakodhattak labdarúgóink.

Támadó felfogásban lépett csapatunk pályára, ami meg is látszott a mérkőzés képén, hiszen rendre zavarba hozta letámadásaival az egerszalóki védelmet. Sorra dolgozták ki a fiúk a helyzeteket, aminek a 22. percben lett meg a gyümölcse, amikor Koós Krisztián egy szép egyéni akció végén talált a kapuba. Láthatóan megfogta a vendégeket a bekapott gól, hiszen a 29. percben újból Koós volt eredményes ezzel alakítva 2-0-ra az eredményt. Fiatal labdarúgónk mérlege is pazar hiszen 3 meccsen már 4 gólig jutott. Megérdemelt hazai vezetéssel vonultak félidőre a csapatok, egy pillanatig nem forgott veszélyben a Dósa kapuja.

A második félidőre érezhetően egy másik szalóki gárda jött ki, próbáltak gyorsan gólt szerezni, és újból nyílttá tenni a mérkőzést. Erre a fellángolásra a legjobb ellenszert választotta Pataki, aki az 50. percben megszerezte a csapat harmadik gólját, így már 3-0 állt az eredményjelzőn. Érezhetően a fiúkat megnyugtatta a vezetés tudata, jobban magára engedte az ellenfelet, akik több helyzetet is kidolgoztak, de gólt nem sikerült elérniük. A 82. percben Pataki tett középre egy szabadrúgást, amire Godó Gergő érkezett, és fejjel vette be az egerszalóki kaput, ezzel beállítva a 4-0-ás végeredményt.

BOCSI ZOLTÁN: – Nyertünk, az őszi eredményünket még meg tudtuk toldani eggyel.
HORVÁTH TAMÁS: – Gratulálok a hazaiaknak, akik sok hibára kényszerítettek bennünket és azokat könyörtelenül ki is használták.

Következő forduló: 2019. március 16. Felsőtárkány- Füzesabony 15:00

Szerző: Szabó Ákos

A borítókép: heol.hu/Lénárt Márton