Sport

fotó: Márkus Attila

Hazai pályán fogadta az eddig 100%-os  Heves csapatát a Füzesabony.

A tét az első győzelem megszerzése volt a fiúknak.

A mérkőzés első félidejében végig az történt, amit az abonyiak elterveztek, türelmes játékkal próbáltak megbontani a 11 emberrel védekező hevesieket. A gépezetbe azonban hiba került, hiszen a 30. percben egy védelmi megingást kihasználtak a vendégek Csőke Bence révén, aki a kapu bal felső sarkába tekerte a labdát. (0-1)

A bekapott gólt nem fogta meg a Füzesabonyt, hiszen már a 37. percben jött a válasz, Keresztesi Zsolt passzolta  a labdát a kivetődő kapus mellett a hálóba. (1-1)

Keresztesi Zsolt gólja egy pontot ért a Füzesabonynak. fotó: Márkus Attila

A félidő végén ráadásul Vernyik Dávid kiállításával emberelőnybe is került a Füzesabony. Ilyen előzményekkel vonultak a felek félidőre.

A második félidő szakadó esőben folyt, ez sem segítette a rövid passzos játékot, főleg az ívelésekre helyeződött át a hangsúly. A Heves továbbra is védekezett, de minden kontrájában benne volt a gólszerzés lehetősége.

Dósa védései is kellettek a Füzesabonynak.    fotó: Márkus Attila

Az abonyiak egyre kapkodóbban játszottak, szerették volna belőni a vezetést jelentő gólt, de ez sajnos nem jött össze. A mérkőzés 1-1-es döntetlennel végződött, így még várni kell az leső Füzesabony győzelemre, hiszen zsinórban ez már a harmadik döntetlen volt Bocsi Zoltán edző játékosaitól.

Végeredmény: Füzesabony SC – Heves LSC 1-1 (1-1)

gólszerző: Keresztesi Zs. ill. Csőke B.
kiállítva: Vernyik D.

Bocsi Zoltán: – Harmadik forduló, harmadik iksz. A mai napon hatalmas hiányérzetem volt, mert az emberelőnyünket nem tudtuk gólra váltani.

Somodi Krisztián: – Ebben a mérkőzésben ennyi volt.

Következő mérkőzés: 2019.09.14. 16:00  Pétervására SE – Füzesabony SC