Lépjen kapcsolatban velünk
Mai névnap

Ferenc, Olívia

Sötét
Fény

Október 23.

Ez a cikk több, mint 9 éve és 1 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Október 23-án délután az ’56-os kopjafánál vette kezdetét a városi megemlékezés. Az önkormányzat, városi intézmények, pártok és civil szervezetek helyezték el koszorúikat a kopjafánál.Az ünnepi megemlékezés a Művelődési Házban folytatódott. Nagy Csaba polgármester beszédében hangsúlyozta ’56 fontosságát a jelen kor emberének. 59 évvel ezelőtt megmutatkozott az összefogás, a közös küzdelem a jövőért.

A program a „Csak az értheti meg ’56-ot” című műsorral folytatódott, így elevenítve föl a eseményeket. Majd következett a Díszpolgári és a Pro Urbe díjak átadása.

Díszpolgári címet kapott Dr. Márton Miklós város érdekében végzett több évtizedes munkája elismeréseként. 1979. december 1-jétől a füzesabonyi 2. számú vegyes körzet orvosa volt. Márton doktor a körzeti orvosi munka mellett üzemorvosi feladatokat is ellátott, többek között az ÁFOR-nál, a varrodában és a Herbária üzemében. Ferencz Vilmos tanácselnök megkeresésére a volt falusi bölcsőde orvosi feladatait is vállalta napi rendszerességgel. Az öregek napközi otthonának is bekapcsolódott a mindennapjaiba: rendszeres orvosi tanácsokkal, szakmai előadások tartásával.
1985-től az egészségügyi szakszervezet mellett működő munkaügyi Döntőbizottság elnöke lett, 1991 áprilisától a központi ügyelet vezetője. 1992-ben a járás háziorvosainak szavazása alapján vezető háziorvosi feladatokkal bízzák meg. Az önkormányzat munkáját mint a Szociális és Egészségügyi Bizottság külsős tagja segíti. 1994-től az Egészségügyi Központ megbízott vezetője. 1998-tól a városi főorvos, a Polgármesteri Hivatal köztisztviselője, 2001-ig, nyugdíjba vonulásáig.
Pro Urbe díjban részesült Garamhegyi Gábor város érdekében végzett több évtizedes munkája elismeréseként. 1980-tól a mai Remenyik Zsigmond Középiskola tanára, melynek 1985-től 2001-ig igazgatóhelyettese. Több évig tanított óraadó tanárként az egri Eszterházy Károly Főiskola informatikai tanszékén, több könyve, szakmai publikációja megjelent.
Kiemelkedő szakmai munkáját 1988-ban és 2014-ben Miniszteri Dicsérettel ismerték el. Az iskolában az informatikai képzés úttörője volt. 2001-ben megszerezte a Cisco CCENT Nemzetközi Rendszer Informatikus szakképesítését. 2003-ban az ő kezdeményezésére jött létre a Cisco Network Akadémiai képzés. Szakmai munkájának eredményességét mi sem bizonyítja jobban, hogy tanítványai a World Skill országos versenyen csapatban és egyéniben több alkalommal végeztek az élmezőnyben. Önzetlenül és nagy szakértelemmel szolgálja az intézményben folyó szakmai képzést. Önmagát folyamatosan képző, a kor igényeihez alkalmazkodni tudó igazi tanárember, aki nagymértékben hozzájárult az intézmény mai arculatának kialakításához.
Hajnal Gyula Pro Urbe díjban részesült szakmai munkája és közéleti tevékenysége elismeréseként.
A versenysakkot 1971-ben kezdte, ekkor igazolta le Dr. Godál Gyula tanár úr, az akkori FVSC csapat vezetője. 2 év múlva Gyula bácsi átadta neki a szakosztály vezetését, melyet rövid idejű katonaság szakít meg. A füzesabonyi ÁFÉSZ színeiben sokszor versenyzett kiváló eredményekkel. A vezetése alatt álló füzesabonyi sakkcsapat kezdetben a megyei bajnokságban vitézkedett, majd feljutott az NBII-be, ahol 13 évig játszottak. 13 év után, a bajnokság megnyerésével bekerültek a NBI/B-be. A megerősített csapat többször dobogón végzett, volt, hogy mindössze fél pont választotta el őket az NBI-től.
Dr. Pásztor József a város érdekében végzett kiváló szakmai munkája és közéleti tevékenysége elismeréseként Pro Urbe emlékérmet kapott. 1989-ben az Egészségügyi Központ vezetője lett. 1990-1997 között Füzesabony város polgármestere. Pásztor doktornak a kihívások mindig erőt adtak a fejlődésre, fejlesztésre, a megújulásra. A nevéhez fűződik a gázhálózat teljes kiépítése, amit a nagyra becsült és tisztelt előd Dr Bocsi József kezdett el. A telepen megvalósult iskolabővítés, megoldotta a kisiskolások és a tanárok már említett gondjait, ugyanakkor a telepen lakó római katolikus emberek visszakaptak a teljesen kápolnává alakított egyházi épületüket. Füzesabony a sportszeretetéről, a kiváló sportolókról volt híres mindig. Ezért megépült a Sportcsarnok. A lakosság teljes körű ellátását biztosítva adott volt a víz és gázhálózat. Ezért volt célszerű élni pályázati lehetőségekkel és neki kezdeni a város szennyvízhálózatának a teljes kiépítésének.

Továbbiak Galéria kategóriában

Legfrissebbek

Szavazások

Jelenleg nincs aktuális szavazásunk.

adatforrás:

Legtöbbet olvasott

FEL