Lépjen kapcsolatban velünk

Rég nem látott győzelmi hangulat

Sport

Legutóbb 2019. május 4-én győzött a Füzesabony csapata a labdarúgó megyei I. osztályban. Akkor a Bélapátfalva csapata volt az ellenfél, akárcsak most hétvégén. Jogosan tette fel tehát a kérdést Bocsi Zoltán a csapatnak, hogy mikor ha nem most!

Érezhető volt minden játékoson, hogy miről is szól ez a mérkőzés. Rengeteg hibával kezdtek a csapatok, és csak a szerencsén, na meg Dósán múlt, hogy a vendég csapat nem szerezte meg a vezetést.

Az idő előrehaladtával azonban fokozatosan vette át az irányítást az abonyi csapat, és egy megpattanó távoli lövés után Eötvös Miklós góljával meg is szerezte a vezetést a Füzesabony ( 1-0)

Hogyha a bekapott gól nem lett volna elég a Bélapátfalva csapatának,  még meg is fogyatkoztak, hiszen a 38. percben Nagy Dominik került a kiállítás sorsára. Az esély, hogy rövidre zárja a mérkőzést a csapat tehát adott volt, de a kihagyott helyzetek sora után a félidő 1-0-ás hazai vezetéssel zárult.

A második félidő eleje is úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött. Folyamatosan hazai helyzetek, aminek a 74. percben lett meg az eredménye, amikor a csereként beálló Keresztesi Zsolt talált a bélapátfalvi kapuba. (2-0)

Érdekes módon mégis az abonyiak váltak idegessé az előny birtokában, és 78. percben egy védelmi hibát kihasználva visszajött a meccsbe a vendég csapat Molnár Richárd révén. (2-1)

A hátralévő időben folyamatos nyomás alatt tartották Dósa kapuját, de az egyenlítő gólt már nem sikerült meglőni a vendégeknek, így a Füzesabony megszerezte első győzelmét az idei szezonban.

Végeredmény: Füzesabony SC – Bélkő SE – Bélapát 2-1 (1-0)