A sötét jövőben háborúztak
A WARHAMMER 40,000 stratégiai játék kedvelői jöttek össze szombaton Füzesabonyban. Ez a stratégiai játék ötvözi a sakkot, a társasjátékot és a modellezést. A csatákat terepasztalokon vívták meg a résztvevők.
40 000-ben járunk amikor az emberiség kegyetlen hódító háborúkat vív az univerzum távoli bolygóinak lakóival. Ez azonban nem egy sci-fi film története, hanem egy stratégiai játék a WARHAMMER 40,000. A küzdelem pedig terepasztalokon zajlott szombaton a Remenyik Zsigmond Gimnáziumban.
A verseny szervezői a helybéli Ruttkay Ádám és barátai voltak, akik több éve aktívan űzik ezt a játékot. Elmondásuk szerint a WARHAMMER ötvözi a sakkot, a társasjátékot és a modellezést. A füzesabonyi csatán 32-en vettek részt, az ő seregeik vívták harcukat a terepasztalokon. A játék szerelmesei az egész országból érkeztek, de legtöbben Észak- Magyarországról jöttek. Voltak itt felnőttek és ifjú játékosok is az élet minden területéről. Ami összeköti őket a játék szenvedélyes szeretete.












