Lépjen kapcsolatban velünk

Durva büntetőfékezés az autópályán- videó

Bunteto fekezes

Durva büntetőfékezés az autópályán- videó

Ez a cikk több, mint 3 éve és 4 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az Egri Járási Ügyészség közúti veszélyeztetés bűntette miatti vádat emelt az 58 éves férfi ellen , aki büntetőfékezéssel próbált megleckéztetni egy másik sofőrt az autópályán. A cselekményt a sértett fedélzeti kamerája rögzítette.


A vád szerint a férfi 2021 őszén a reggeli órákban a megengedett sebességhatárt túllépve Budapest irányába haladt tehergépkocsijával. A sértett a vádlott előtt, vele azonos irányba közlekedett, amikor
utolért egy ponyvás teherautót, melyet megelőzött, majd visszatért a külső forgalmi sávba. Az előzés során a még nagyobb sebességgel közlekedő vádlott a belső sávban a sértett mögé érkezett, és néhány méterre megközelítette az előtte haladó gépkocsit, miközben járműve távolsági fényszóróját villogtatva nemtetszését fejezte ki amiatt, hogy a másik teherautó előzésével a sértett akadályozta az útjában. A vádlott ezután sebességét kb. 160 km/órára folyamatosan növelve folytatta útját.


A sértett az eset után gyorsítani kezdett, utolérte a vádlott által vezetett járművet, melyet a követési
távolság szabályait be nem tartva megközelített. A vádlott ezt észlelve abból a célból, hogy a mögötte érkező sértettet megleckéztesse, hirtelen, 2 másodpercen keresztül fékezni kezdett úgy, hogy azt a forgalmi helyzet vagy más jelentős érdek nem indokolta. Az ún. büntetőfékezés során a
vádlott sebessége a korábbi kb. 159,3 km/óráról 129,6 km/órára csökkent.


A sértett észlelve a vádlott magatartását arra vészfékezéssel reagált, ezzel sikerült elkerülnie az
ütközést, azonban a két jármű között csak kb. 2-2,5 méter távolság volt. A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi, mely feltételek jelen esetben nem álltak fenn, így ezt a KRESZ-szabályt szegte meg a vádlott, aki így magatartásával szándékosan közvetlen veszélynek tette ki mások életét és testi épségét.


A járási ügyészség most benyújtott vádiratában a közúti közlekedésben résztvevőkre különösen
veszélyes, és az utóbbi időben elszaporodott cselekmény miatt – az egyébként büntetlen előéletű
vádlottal szemben – felfüggesztett szabadságvesztés, közúti járművezetéstől eltiltás és pénzbüntetés kiszabására tett indítványt. A nyomozó hatóság a tényállással összefüggésben felmerült egyéb KRESZ-szabályszegések miatt mind a vádlottal, mind a sértettel szemben szabálysértési feljelentést tett.

Továbbiak Sziréna kategóriában

Legfrissebbek

Szavazások

Jelenleg nincs aktuális szavazásunk.

adatforrás:
Miniszterelnoki kabinetiroda

Legtöbbet olvasott


FEL