Lépjen kapcsolatban velünk

Meggyleves – tejtermék nélkül

IMGP2190

Meggyleves – tejtermék nélkül

A nyári hőségben kevesebbet eszünk, előnyben részesítjük a hideg és könnyű ételeket, mint a levesek. Talán még a vasárnapi ebédet is kiválthatja a szezon gyümölcse a meggy, leves formájában.

Ez a cikk több, mint 10 éve és 1 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Nyáron különösen jólesnek a gyümölcsök, gyümölcsös ételek. Mivel rettentő meleg van, a hűs ételeken fogyasztjuk szívesen, ezen belül is talán egy hideg levest. Mi is lenne kézenfekvőbb választás tehát, mint egy hideg meggyleves? Fanyar, mégis kellemesen édes finomság. Ez a választás azoknak is kedvez, akik esetleg érzékenyek a tejre, hiszen ez a finom, hideg leves tejtermék nélkül készül.

Meggyleves: tejtermék nélkül, ahogyan mi szeretjük:

1 kg meggy (magozva vagy egészben)

ízlés szerint kristálycukor (kb. 20 dkg)

1 csapott evőkanál őrölt fahéj

10 szem szegfűszeg (vagy ennek megfelelő mennyiségű őrölt szegfűszeg)

½ csomag borubon vaníliás cukor

1 csomag főzős vaníliapuding

½ citrom leve

A meggyet alaposan megmossuk, kimagozzuk. Annyi vízben tesszük fel főni, hogy a fazékban kb. ¼ rész legyen a meggy, ¾ rész a víz. Beleszórjuk a kristálycukrot, fahéjat, szegfűszeget, vaníliát, majd felfőzzük. Amíg felforr, a pudingport kikavarjuk 1 evőkanál cukorral, és felengedjük egy kevés vízzel, mellyel csomómentesre kavarjuk. Ha a meggy elfőtte a habját, beleöntjük a pudingkeveréket, felforraljuk, és hozzáadjuk a fél citrom levét. Meleg napokon, hidegen tálalva fenséges, savanykás frissítő.

Továbbiak FH színes kategóriában

Legfrissebbek

Szavazások

Jelenleg nincs aktuális szavazásunk.

adatforrás:
Miniszterelnoki kabinetiroda

Legtöbbet olvasott

FEL