Lépjen kapcsolatban velünk
Mai névnap

Csilla, Noémi

Sötét
Fény

Komoly havazás körvonalazódik a jövő hét közepén

Path in winter forest

Komoly havazás körvonalazódik a jövő hét közepén

Ez a cikk több, mint 3 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A Időkép friss előrejelzése szerint izgalmas és potenciálisan rendkívüli időjárási helyzet alakulhat ki a jövő hét közepére Magyarországon. Az átmeneti enyhülést követően a tél újra rákapcsolhat: a Kárpát-medence fölött jelenleg zajló „légtömeg-csata” hétvégén a fagyos levegő győzelmével zárulhat. Északnyugat felől hidegebb, szárazabb levegő érkezik, többfelé kisüt a nap, ugyanakkor a déli országrészben szombaton még vegyes halmazállapotú csapadék, vasárnap pedig már havazás, hószállingózás is előfordulhat.

A következő napokban mediterrán eredetű, nagy nedvességtartalmú légtömegek érhetik el térségünket. Ebben egy mediterrán ciklon is szerepet játszhat, amelynek pontos pályája egyelőre bizonytalan. Hétfőn még elsősorban a déli tájakon hullhat hó, ám kedden egy kiterjedt ciklon intenzív havazást hozhat.

Egyes időjárási modellek már most 20–30 centiméteres hóvastagságot sem zárnak ki, de a szakemberek óvatosságra intenek: a mediterrán ciklonok rendkívül kiszámíthatatlanok. Ha azonban a jelenlegi számítások maradnak érvényben, a jövő hét második felére az ország jelentős részét vastag hótakaró boríthatja, különösen a déli, délkeleti és keleti térségekben. Az Időkép ezért a folyamatosan frissülő előrejelzések nyomon követését javasolja.

Továbbiak Aktuális kategóriában

Legfrissebbek

Szavazások

Jelenleg nincs aktuális szavazásunk.

adatforrás:
Miniszterelnoki kabinetiroda

Legtöbbet olvasott

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL