Katalin, Kitti

Sötét
Fény

Felkészülési tornán vett részt a női kézilabda ifjúsági csapat

Nem sikerült jól a főpróba az ifjúsági női kéziseknek a bajnoki rajt előtt. A Hevesen megrendezett felkészülési tornán mindkét mérkőzésüket elvesztették a lányok.

Ez a cikk több, mint 5 éve és 2 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az ifjúsági együttes felkészülésének utolsó állomása a Hevesen megrendezett 3 csapatos Árvai Istvánné Kézilabda Emléktornán volt. A 2×25 perces mérkőzéseken a Heves és a Mezőkeresztes csapataival játszottak, ahol még mindig a gyakorlás volt a fő cél számukra.

Fotó: Hevesi Hírportál, Héjjas Tímea

Héjjas Tímea edző így értékelte a csapat tornán nyújtott teljesítményét: „Rengeteget gyakorolhattunk, nagyon hasznos volt a torna a felkészülésünk szempontjából, hiszen hét közben keveset tudunk teljes létszámban edzeni. A lányok közül néhányan az iskolai tanulmányok (többen végzősök) és a felnőtt edzések mellett nem mindig tudnak az ifi edzéseken is részt venni, így ezek az alkalmak az összeszokásról és a csapatszintű fejlesztésről szólnak. Szükség van időre ahhoz, hogy a sokszor hangsúlyozott tudatosság, magabiztosság megjelenjen a játékunkban, hiszen néha olyan posztokon is próbálgatjuk őket, ami még szokatlan számukra.”

Az első mérkőzésüket a Heves ellen játszották, ahol nem működött a védekezés és az akarati tényezőt is hiányolták az edzők, így nagyarányú vereséget szenvedtek jövő heti bajnoki ellenfelükkel szemben.

20190209_133237(0)

A második mérkőzésen a Mezőkeresztes csapata ellen az első félidőben ott folytatták, ahol az első mérkőzést abbahagyták. Majd a szünetben sikerült rendezni a fejeket és 6 gólos hátrányt ledolgozva kiélezett végjátékot játszottak, de sajnos 2 góllal alulmaradtak. Örömteli hír, hogy a legtechnikásabb játékosnak járó díjat a Füzesabonyi SC tehetséges kézilabdázója érdemelte ki a tornán, aki nem más, mint Nagy Nikoletta.

A tornán szintén részt vevő U14-es csapat és Benedek Réka edzőnek vezetésével a 2.helyezést szerezte meg a tornán.