Kultúra napja a Hétszínvirág Óvoda és Bölcsődében: ének, tánc és népi motívumok töltötték meg a napot-galéria
A Magyar Kultúra napja alkalmából színes, élményekben gazdag programok várták a Hétszínvirág Óvoda és Bölcsőde óvodás és bölcsődés gyermekeit. A pedagógusok célja az volt, hogy a kicsik játékos formában találkozhassanak a magyar hagyományokkal, dallamokkal és motívumkincsekkel.
A rendezvény ünnepi hangulatát magyar népdalok és a Himnusz dallamai alapozták meg, majd a közös zenélés és éneklés következett. A jókedvű délelőtt során a gyerekek néptáncos mozdulatokkal ismerkedtek, miközben a ritmus és a közösségi élmény végig meghatározta a programot.
A zenei és mozgásos elemek mellett a népi díszítőművészet is főszerepet kapott: a gyermekek népi motívumokat festettek, és hímzésmintákkal is megismerkedtek. A napot mesék és versek tették teljessé, amelyek még közelebb hozták számukra a magyar kulturális örökség világát.
A Hétszínvirág Óvoda és Bölcsőde pedagógusai ezzel a tartalmas programmal különleges ünneppé varázsolták a Magyar Kultúra napját – a gyerekek pedig élményekkel, dallamokkal és új felfedezésekkel gazdagodva zárhatták a napot.












