Fény

Nagy melegben kis győzelem

Győzelemmel kezdte a bajnoki szezont a Füzesabony SC labdarúgó csapata.

Ez a cikk több, mint 5 éve és 8 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A múlt hétvégén kezdetét vette a labdarúgó Megyei I. osztály küzdelme. A focisták a sok távozó ( Gallik G; Vámosi Cs; Hímer G; Bajzát D; Pelyhe Cs.) miatt nem épp a legjobb előjelekkel fogadta az Eger II. csapatát. A Mezőkövesdről frissen igazolt Dósa Attilával a kapuban és a Tiszafüredről érkező Pataki Viktorral a kezdőben vágott neki a csapat a mérkőzésnek.

A rendkívüli meleg és a szűkös keret miatt egy küzdelmes mérkőzés alakult ki. Az első félidőben a vendégek álltak közelebb a vezető találat megszerzéséhez, de a közeli fejes a kapufán csattant. A második félidőben viszont egy szép egyéni megmozdulás után Bartók B. lövését még a kapufa hárította, de a kipattanót Eötvös Miklós passzolta a kapuba az 59. percben, ezzel megszerezve önmaga első felnőtt és csapata vezető gólját is egyben.

Mint később kiderült a hátralévő időben a többnyire pontrúgásokból veszélyeztető egriek már nem tudtak egyenlíteni, így a 3 pont a Füzesabonyhoz került. Füzesabony SC- Berg System Eger SE II. 1-0 (0-0) Gólszerző: Eötvös Miklós (59.perc)

Bocsi Zoltán: – Első fordulóban, nagy melegben kis győzelem. A közelmúltban elhunyt dr. Csomós Tamás és Jónás János sportbarátainktól fájó szívvel búcsúzunk.

A következő fordulóban – augusztus 25-én – együttesünk Hatvanba látogat, amiről csapatunk technikai vezetőjét Juhász Andrásné Zsóká kérdeztük. Az a helyzet, hogy nem lesz könnyű meccs. A jó kezdés után persze azt gondolhatnánk, hogy talán – de figyelembe véve a Hatvan csapatának játékosállományát és egyéb körülményeiket – nem ők azok, akiket nekünk meg kell verni. Egy tisztes helytállás számunkra elfogadható lenne.