Díjazták Füzesabony Jó tanulóit – Jó sportolóit

Közel száz füzesabonyi diákot díjaztak Jó tanuló, jó sportoló elismerésekkel. Az önkormányzat nevében Ragó Attila a Városfejlesztési és Oktatási Bizottság elnöke adta át az elismerő okleveleket.

Bukta Szimonetta a Széchenyi István Katolikus Általános Iskola diákja, a Széchenyi DSE sportolója Füzesabony Jó tanulója- jó sportolója díjat vehetett át. Kitűnő tanulmányi eredménye mellett Szabó János tanítványaként sorra nyerte a közlekedési versenyeket. Megyei első helyezéssel tért haza a Közlekedésismereti Kupáról, valamint az országos döntőn is elhozta az aranyat.

P1750531

Klug Róbert Mátét a Széchenyi István Katolikus Általános Iskola diákját szintén Füzesabony Jó tanulója -jó sportolója díjjal jutalmazták a kiváló tanulmányi eredményei mellett a karatéban elért sikereiért. Az FSC Hono Dojo sportolójaként országos második lett a “Nagykun” Kupán, 3. helyen végzett a Bushido Kupa utánpótlás magyar bajnokságban, a nemzetközi Hinomoto Kupán ezüst érmet szerzett, a horvátországi Domenica Kupán 2. helyezést ért el, míg  Nyúl Kupán országos második lett.

P1750525

Jó tanuló-jó sportoló díjazásban részesült Besenyei Dorina a Teleki Blanka Általános Iskola tanulója, az Egri Úszó Klub tagja. 50 méteres mellúszásban harmadik helyen végzett a Heves megyei Diákolimpián, az országos Pro Agria Cikluszáró úszóversenyen 50 m mellúszásban 6. helyen, 100 m-es mellúszásban 6. helyen, 200 m-es mellúszásban 5. helyen végzett. Ötödik és hatodik helyezéssel tért haza a XXII. Testvérvárosok Kupa Nemzetközi Úszóversenyről, valamint 100 m-es gyorsúszásban 7. helyen, 100 m-es mellúszásban 3. helyen végzett a Jövő Bajnokai Regionális Bajnokságban. Testnevelője Tajta József vette át a díjat.