Lépjen kapcsolatban velünk

Hazardírozik a FIDESZ a népszavazással

P1560209

Hazardírozik a FIDESZ a népszavazással

A Jobbik szerint hazárdjáték a népszavazás, véleményük szerint az alaptörvényt kellett volna módosítani. A párt mégis arra buzdít hogy nemmel szavazzanak a választópolgárok október 2-án.

Ez a cikk több, mint 9 éve és 10 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Kockázatos játékba kezdett a kormány, mert ha érvénytelen lesz a népszavazás Brüsszel papírral fog rendelkezni a migránsok betelepítésére. Ha ez a forgatókönyv valósul meg, Orbán Viktornak le kell mondania, ugyanis egy felelőtlen kalandba vitte bele az országot- mondta Mirkóczki Ádám a Jobbik országgyűlési képviselője pénteki sajtótájékoztatóján.

A honatya szerint a kötelező kvóta betelepítésre nem a népszavazás, hanem az alaptörvény módosítása lett volna a legjobb válasz. A referendum kampányára eddig 11 milliárd forint ment el, és korántsem borítékolható az érvényesség. Ehhez több mint 4,2 millió választónak kellene az uránhoz járulnia október 2-án. A honatya kiemelte: a Jobbik sem akarja a migránsok betelepítését hazánkba. Kéri a párt szimpatizánsait, hogy jövő héten vegyenek részt a szavazáson és a feltett kérdésre a „Nem” alá húzzák be az „X”-et.

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazások

Jelenleg nincs aktuális szavazásunk.

adatforrás:
Miniszterelnoki kabinetiroda

Legtöbbet olvasott

FEL